Tanie turnusy rehabilitacyjne nad morzem - promocje

Naszą ofertę turnusów rehabilitacyjnych nieopodal miejscowosci polozonych nad polskim morzem kierujemy do osób w każdym wieku, cierpiących z powodu różnorodnych schorzeń i urazów kręgosłupa i narządu ruchu. Ośrodek rehabilitacyjny oferuje pobyty 6 i 13 dniowe w komfortowych warunkach hotelowych, z pełnym wyżywieniem, oraz indywidualnymi usługami rehabilitacyjnymi. Każdy turnus rozpoczyna się dokładnym wywiadem z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej, który wspólnie z fizjoterapeutami układa dla każdego z pacjentów indywidualny grafik zajęć i rekomenduje zabiegi fizykalne.

Jak wygladaja wczasy rehabilitacyjne niedaleko aglomeracji trojmiejskiej polozonej nad morzem?

Pobyt rehabilitacyjny w klinice RCV to czas, podczas którego Pacjenci są poddawani procesowi intensywnej rehabilitacji medycznej pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Każdy z pacjentów w ramach wczasów rehabilitacyjnych otrzymuje pakiet świadczeń, zawierających noclegi, pełne wyżywienie, konsultację lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, zajęcia grupowe z fizjoterapeutami, wyjazdy na basen, oraz dodatkowo odplatne pakiety zabiegów fizykalnych oraz masazy poleconych przez lekarza specjaliste dla najlepszych efektow koncowych pobytu. W trakcie turnusów rehabilitacyjnych 13 dniowych przewidziany jest jeden dzień na odpoczynek.

Co dają turnusy rehabilitacyjne na Kaszubach?

Podstawowym celem każdego z turnusów rehabilitacyjnych jest doprowadzenie pacjentów, poprzez proces rehabilitacji, do pełnej sprawności ruchowej, lub przygotowanie ciała do planowanej operacji kręgosłupa/narządu ruchu. Turnusy mają na celu przyspieszenie przywrócenia pełnej sprawności ruchowej po przebytej operacji, lub urazie spowodowanym prowadzonym trybem życia, który nie wymagał interwencji lekarza chirurga, który jednak powoduje dyskomfort w życiu codziennym, lub uniemożliwia dalsze prowadzenie określonego trybu życia. W wielu przypadkach, prowadzona przez nas rehabilitacja, np. pobyt rehabilitacyjny skupiony na kręgosłupie pozwala nawet uniknąć interwencji chirurgicznej, poprzez odpowiednie zastosowanie technik terapii manualnej połączonej z zabiegami fizykalnymi.

Ośrodek rehabilitacyjny

Każdy z pacjentów podczas turnusu rehabilitacyjnego na kaszubach, zostanie zakwaterowany w pokoju hotelowym w standardzie 4*, z łazienką z prysznicem lub wanną, telewizorem LCD, łóżkiem, biurkiem i szafą. W pokojach znajdują się również komplety ręczników i mydlo do rak. Pomieszczenia ogólnodostępne obejmują: Recepcję, 3 sale restauracyjne i bar. W obiekcie znajduje się winda z dostępem do wszystkich pięter obiektu. Ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny oferuje także dostęp do słonecznego tarasu.

Dodatkowe atrakcje

Podczas turnusów 13 – dniowych, istnieje możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem do Trojmiasta, w przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych. Wszystko po to, aby w pełni zrelaksowali się Państwo podczas wczasów rehabilitacyjnych I odwiedzili bliskie miasta nad morzem jednoczesnie mieszkajac na terenie cichych kaszub.

Proponowane zabiegi:

Wybierając nasz tani turnus rehabilitacyjny mogą Państwo skorzystać z następujących zabiegów:

 • Elektroterapia (Prądy TENS, Interferencja, Diadynamik, Galwanizacja, Jonofereza, Prądy Kotza, Tonoliza, Prądy Traberta)
 • Ultradźwięki
 • Krioterapia miejscowa
 • Laseroterapia
 • Terapia Skojarzona (Ultradźwięki + Prąd)
 • Ćwiczenia indywidualne z terapeutą
 • Instruktarz Ćwiczeń

Dla kogo organizuje się turnusy rehabilitacyjne w Polsce?

Nasza oferta na turnus rehabilitacyjny  skierowana jest do osób w każdym wieku – dla mlodziezy i dorosłych, którzy ze względu na wiek, urazy, tryb życia, lub interwencje chirurgiczne, do  powrotu do pelnej sprawności potrzebują przeprowadzenia rehabilitacji medycznej.
Przez tryb życia rozumiemy:

 • Uprawianie sportu (częste lub zawodowe)
 • Siedzący tryb życia (pracownicy biurowi, księgowi, prawnicy itp. – którzy spędzają większą część dnia w pozycji siedzącej, przez co są narażeni na przeciążenia kręgosłupa i narządu ruchu)
 • Praca polegająca na przenoszeniu ciężkich przedmiotów (tu znowu chodzi o przeciążenia kręgosłupa, a także stawów rąk i nóg), gdzie dobrze sprawdzą się wczasy rehabilitacyjne kręgosłupa.

Ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne nad morzem

Klinika zlokalizowana jest 20km. od centrum Gdańska, w cichej miejscowości o nazwie Przyjaźń. Dookoła zabytkowego Pałacu w którym mieści się ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny, jest pełno łąk i lasów, idealnie nadających się do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu (nordic walking, spacery z ćwiczeniami). Klinika jest otoczona parkiem datowanym na XVI-XVIIw. z aleją grabową. Obiekt posiada parking, i jest ogrodzony, a jego położenie z dala od dróg pozwala cieszyć się pełnią ciszy i prywatności. Właśnie dlatego wczasy rehabilitacyjne w klinice dadzą Państwu możliwość relaksu! Klinika mieści się w XIX – wiecznym Pałacu, który w 2012r. został poddany całkowitej rewitalizacji. Został zaadaptowany na wysokiej klasy hotel z restauracją, przez co możemy zaofertować naszym pacjentom najwyższy standard pobytu. Część hotelowa ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego oddalonego o niecale 30km od trojmiasta polozonego nad morzem Baltyckim, składa się z 21 pokoi 1 i 2 – osobowych. W obiekcie znajduje się winda, zapewniająca łatwy dostęp do wszystkich pięter obiektu. Na parterze mieści się jedna z restauracji polecanych przez Przewodnik Gault&Millau Polska – „Inspiracja”. – to właśnie ona  będzie dbać o wyżywienie podczas turnusów. Jeśli na turnusy rehabilitacyjne – to tylko do Kliniki RCV!

Opiekunowie:

mgr Tomasz Tarasiuk

Absolwent AWFiS w Gdańsku, Fizjoterapeuta, Masażysta. W klinice kieruje zespołem masażystów, którzy po konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutami wykonują wszelkie masaże i zabiegi.


Ukończone kursy:

 • 2009 - autonomiczne osteopatyczne techniki repozycyjne wg r.v. aasche z elementami kinesiotapingu
 • 2009 – techniki korekcji miednicy, komplementarne techniki masażu i ćwiczenia izometryczne wg e.becker w terapii bocznych skrzywień kręgosłupa
 • 2009 – techniki ortobinomii i terapii „strain & counterstrain” wg jonesa
 • 2009 – terapia dorna i masaż breussa
 • 2010 – masaż chiński
 • 2010 – masaż powięziowo – mobilizujący kręgosłupa
 • 2010 – kinesiology taping
 • 2010 – terapia manualna miękka kręgosłupa
 • 2010 – bezpieczne techniki terapii manualnej na „koziołku mobilizacyjnym”
 • 2010 – techniki rozciągania i autorozciągania mięśni
 • 2011 – terapia manualna miękka stawów obwodowych z elementami kinesiotapingu i tapingu klasycznego
 • 2011 – masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii
 • 2013 – masaż tkanek głebokich
 • 2014 – skoliozy – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne
 • 2014 – kinetic control
 • 2015 - klawiterapia

Pozostałe informacje

 • Klinika znajduje się zaledwie 14km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, z łatwym dojazdem – istnieje możliwość zorganizowania transferu z lotniska po wcześniejszej rezerwacji
 • Restauracja która zajmie się wyżywieniem w trakcie turnusów rehabilitacyjnych nad morzem – dla dorosłych i dzieci – należy do 60 najlepszych restauracji w polsce wg. Przewodnika Gault&Millau Polska. Serwuje dania kuchni polskiej, kaszubskiej, włoskiej i śródziemnomorskiej. Od 2014r. posiada rekomendację SlowFood Polska, która gwarantuje, że wykorzystywane w kuchni składniki pochodzą ze źródeł naturalnych, w dużej mierze od lokalnych rolników, oraz z własnego ogrodu.

Turnus rehabilitacyjny Standard 7 dni

Zachęcamy do udziału w turnusie rehabilitacyjnym Standard 7 dni. W ofercie znajdziecie Państwo m.in. Masaż klasyczny, 2 wyjazdy na basen oraz aż 5 zabiegów fizykalnych, które zleci Państwu lekarz. Wszystko po to, aby na nowo mogli Państwo cieszyć się pełnią sił! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty! Czytaj więcej...

Nocleg 6 noclegów w komfortowych pokojach 1  osobowych
Wyżywienie 3 posiłki w ciągu dnia (Możliwość wystosowania indywidualnej diety)
Konsultacje Konsultacja z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej
Masaże 1 Masaż klasyczny 30min.
Basen 2 wyjazdy na basen (ćwiczenia w wodzie, czas trwania: 30/40min.)
Zajęcia dodatkowe Zajęcia grupowe - Sprawdź!
5 Zabiegów fizykalnych, zgodnie z zaleceniem lekarza
Cena 
1599 ZŁ/OS. 1399ZŁ/OS.

Dodatkowo płatne usługi:

 • Masaże (wg. osobnej oferty)
 • Konsultacja lekarza specjalisty neurologa lub neurochirurga
 • Kinezyterapia (zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą)
 • Zabiegi rehabilitacyjne

  Sprawdź!

 

Turnus rehabilitacyjny Standard 14 dni

Decydując się na wzięcie udziału w turnusie rehabilitacyjnym standard 14 dni, zyskują Państwo możliwość pełnej rekonwalescencji oraz relaksu. Klinika oferuje Państwu konsultację specjalisty, dwa masaże klasyczne, wyjazdy na basen, możliwość skorzystania z sauny oraz jacuzzi, a także aż 10 zabiegów fizykalnych, zleconych przez lekarza! Czytaj więcej...

Nocleg 13 noclegów w komfortowych pokojach 1 osobowych
Wyżywienie 3 posiłki w ciągu dnia (Opcja ułożenia indywidualnej diety)
Konsultacje Konsultacja lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej
Masaże 2 masaże klasyczne 30min.
Basen 4 wyjazdy na basen
(ćwiczenia w wodzie 30/40min.)
Zajęcia dodatkowe Zajęcia grupowe - Sprawdź!
10 Zabiegów fizykalnych, zgodnie z zaleceniem lekarza
Cena 
2799ZŁ/OS. 2699ZŁ/OS.

Dodatkowo płatne usługi:

 • Masaże (wg. osobnej oferty)
 • Konsultacja lekarza specjalisty neurologa lub neurochirurga
 • Kinezyterapia (zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą)
 • Zabiegi rehabilitacyjne

  Sprawdź!

  

Masaże

Masaż Breussa kręgosłupa, masaż klasyczny, masaż hawajski, refleksoterapia stóp.

Dowiedz się więcej

Turnusy rehabilitacyjne

Pakiet 14 dniowy oraz pakiet 7 dniowy.

Pokaż turnusy

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się