Masaże

W trakcie pobytu u nas istnieje możliwość skorzystania z wielu rodzajów masaży.
Poniżej prezentujemy opisy niektórych z nich:PINOPRESURA - NOWOŚĆ!

Cała metoda usprawniania pinopresury oparta jest na wiedzy o anatomii i fizjologii układu nerwowego, odruchu nerwowym, reakcji naczynioruchowej, sprzężeniu zwrotnym, samoregulacji, samonaprawie, pobudzaniu i hamowaniu oraz homeostazie. . Metoda polega na pobudzaniu pinami punktów i stref biologicznie aktywnych, znajdujących się na powierzchni skóry. Opiera się na uaktywnieniu i wzmożeniu przewodnictwa nerwowego.  Poprzez takie oddziaływanie następuje przekrwienie, odreagowanie i odtrucie danej strefy, a także zniesienie wszelkich napięć fizycznych i emocjonalnych. Dzięki takiemu procesowi stymulacji dochodzi do pobudzenia punktów odpowiedzialnych za zaburzenia wywołane w organizmie. Pinopresura jest metodą rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe. Działa odtruwająco i odkwaszająco. Reguluje układy trawienny, krążenia, oddechowy, endokrynny, wydalniczy, rozrodczy. Poprzez odruchowe mechanizmy i procesy neurofizjologiczne zgodnie z planem natury reguluje organizm człowieka. Zabiegi wykonuje się pinami, czyli specjalnymi „gwoździami” wykonanymi ze stali chirurgicznej lub z miedzi. Dzięki pinopresurze można sprawnie znieść napięcia ośrodkowe w mózgu oraz przywrócić prawidłowe potencjały nerwowe, a nawet przywróć utracone przewodnictwo nerwowe, będące często bezpośrednią przyczyną zaburzeń czynnościowych, bólów, niedowładów, różnych chorób opornych lekowo, a także poważnych zmian zwyrodnieniowych, patologicznych.

MASAŻ KLASYCZNY - jest najpopularniejszą formą masażu. Masaż klasyczny łączy tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. Zabiegi ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta i ma właściwości leczniczo-relaksacyjno-pobudzające. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie i koryguje istniejące zmiany układu kostnego. Po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona. W zabiegu wykorzystywane są odpowiedniego typu olejki, kremy, czy maści lecznicze, które w połączeniu ze sprawną techniką masażu sprawią, że ciało pozostanie całkowicie odprężone.

MASAŻ HAWAJSKI - jest wspaniałym masażem o działaniu relaksującym, leczniczym i terapeutycznym w jednym. Charakteryzuje się dużą płynnością i harmonią ruchu. Szacunek okazywany osobie masowanej sprawia, że czuje się ona wyjątkowa. Wpływ tego masażu nie dotyczy tylko sfery fizycznej, ale i emocjonalnej. Zazwyczaj wykonywany jest on w konkretnej intencji pacjenta, która po masażu bardzo szybko się urealnia.

 

Cennik Masaży

Masaże

Masaż Breussa kręgosłupa, masaż klasyczny, masaż hawajski, refleksoterapia stóp.

Dowiedz się więcej

Turnusy rehabilitacyjne

Pakiet 14 dniowy oraz pakiet 7 dniowy.

Pokaż turnusy

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się